پایگاه خبری تحلیلی صفیر دلوار

Safire Delvar News Agency

  تاریخ انتشار : جمعه، 29 مرداد ماه، 1395 

همايش نخبگان ، ايرادات و چرائي هاي مربوطه و....

همايش نخبگان ايرادات و چرائي هاي مربوطه و....                
 
صفير دلوار : روز پنجشنبه مورخه 95/5/28 در سالن اجتماعات شهيد رئيسعلي دلواري اداره آموزش و پرورش اولين همايش نخبگان اقشار مختلف بخش دلوار برگزار گرديد.  در اين همايش كه توسط بخشدار دلوار طراحي و اجراء شده بود  نمايندگاني از اقشار مختلف به بيان موضوعات مختلف و مربوط به حوزه كاري خود پرداختند. .   در آغاز اين مراسم پس از قرائت كلام الله مجيد ، بخشدار دلوار پشت تريبون قرار گرفتند و گفتند نگاه من به برقراري عدالت و وحدت بين روستاهاي بخش دلوار است. و بنده اولين بخشداري بودم كه برنامه كاري خود را در يك پاورپوينت ارائه دادم .حجة الاسلام و المسلمين سيد عبدالله حسيني بنجوئي به نمايندگي از روحانيت بخش ايراد سخنراني نمودند و  پس از آن علي نعمتي رئيس شوراي اسلامي شهر دلوار به عنوان نماينده شوراهاي بخش دلوار بيان كردند كه متأسفانه در منطقه چند پارچگي قدرت سياسي وجود دارد و ادامه داد بايد از ظرفيت شوراها به نحو احسن بهره برد زيرا شوراها نخبه هاي مردم هر روستا هستند. و باید به خواست آنها توجه کرد و وقتی با آنها با بی مهری برخورد می شود در دوره های بعدی کسانی دیگر هم که توانایی کار کردن دارند رغبتی برای حضور و عضویت در شوراها ندارند. غلامرضا حاجی نژاد فرهنگی دلسوز بازنشسته نیز در کسوت نماینده فرهنگیان بخش به طرح مسائل و مشکلات پرداختند و پس از بیان پاره ای از مشکلات بخش خصوصاً بحث تجارت و ملوانی و تبعات مشكلات فعلی پیش روی قشر ملوانان که جمعیت عمده ای از بخش را تحت پوشش خود قرار داده است به مشکلات آموزش و پرورش هم اشاراتی داشتند و گفتند امروز آموزش و پرورش منطقه دلوار از دیگر نقاط عقب افتاده تر است و نشانه ضعف عملکرد آن اداره است و دلیل ای ادعا را این چنین بیان کردند که در کنکور امسال ما فقط سه نفر زیر رتبه 1000 داشته ایم در حالی که در سال گذشته بیشتر از این رقم داشته ایم و در آخر گفتند بنده به عنوان مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان اعلام می کنم اگر هر دهیاری اعلام آمادگی کند ما توان آنرا داریم بهترین اساتید را جهت برگزاری کلاسهای تقویتی به روستاها بیاوریم و هزینه آنرا هم پرداخت کنیم.
 
 
 
 
 
نماینده صنعتگران بخش که با چهره ای صمیمی و زبانی شیرین در محل جایگاه قرار گرفت و مواردی را عنوان کرد که بیشترین جذبه را برای حضار در بر داشت. خشایار خلیلی مدیرعامل شرکت پاوره عنوان کردند توسعه در گرو اتحاد است و مردم شهرستان (بخش دلوار و بخش مرکزی تنگستان) باید با هم اتحاد و همدلی را در خود تقویت كنند و گفتند جدایی روستاهای جنوبی و عالیشهر در زمان مدیریت هر مسؤلی اتفاق افتاده است ظلم بر مردم بخش و شهرستان بوده است . وی ادامه داد با توجه به بازدیدهایی که از نمایشگاه های چندین کشور داشته ام میگوی بخش دلوار در همه آن نمایشگاه ها یک یا دو دلار گرانتر بوده است و اعتقاد دارم هرچه شرکت های مرتبط با این صنعت در این بخش و شهرستان افزایش یابد جابرای کار کردن زياد است . مضافاَ این که اشتغال زایی هم در بر دارد. و در مورد شرایط نامطلوب ترخیص برنج در گمرکات بخش گفت جای ایراد است که برای موسسه ای مرکز نشین مجوز ورود 50000 تن برنج صادر می کنند ولی از ورود تعدادی برنج برای ما که مرزدارو مرزنشین هستیم جلوگیری می کنند و این از عدالت دور است و از مسئولین خواست که آستین همت را بالا بزنند و چاره ای بیاندیشند چرا که آهنگ رشد را ضعیف توصیف کردند و عمده دلیل آنرا نامطلوب بودن راه های مواصلاتی بخش و شهرستان دانستند ضمناً نامبرده چند پیشنهاد هم به مسئولین و فرهیختگان بخش و شهرستان دادند و آن این که پیگیری شود تا با توجه به وجود موزه شهید رئیسعلی دلواری و دیگر اماکن تاریخی موجود در بخش و شهرستان اداره میراث فرهنگی در دلوار دایر گردد و فرهیختگان و کسانی که اهل فن و دانش هستند جهت کمک به ملوانان و توسعه رونق تجارت و تصفیه ذهن کسانی که ذهنیت خوبی از مقوله ته لنجی ندارند با هم فکری و هم اندیشی نام زیبنده ای را به جای ته لنجی انتخاب کرده و جایگزین نماینده و مسئولین خصوصاَ مسئولین محلی در مکاتبات و مصوبات از آن نام استفاده نمایند و در آخر اینکه یک انجمن و یا سازمانی در قالب NGOتشکیل داده تا در شهرستان،استان و مرکز پیگیر مسایل و مشکلات موجود در بخش و شهرستان باشند.
 
 
خانم خلیلی نیز به عنوان نماینده بانوان عملکرد خود را در کسوت مشاور بخشدار تشریح کرد و عنوان کرد بنده نماینده ضعیفه ها نیستم بلکه نماینده شیر زنانی هستم که هم در سنگر خانه و خانواده ، و هم در سنگرهای دیگر به خدمت رسانی مشغول هستند.
 
 
دکتر محسنی نيز تحت عنوان نماینده سرمایه گذاران بیان کردند پتانسیل بالای دلوار فقط در احداث پروژه های تجاری و تفریحی تنها نیست بلکه باید فضایی جهت تولید و مونتاژ در این بندر ایجاد شود . چرا که قرار گرفتن بندر زیبای دلوار در ساحل رویائی خلیج فارس ، گمرک فعال و مردم پرکار و تلاشگر آن مواردی است که نوید آنرا می دهد روزی دلوار  كريدر تجاری و تفریحی گردد و با ایجاد اشتغال و اقتصادی پویا ، چشم انداز دهکده نمونه اشتغال و کار آفرینی در راستای اقتصاد مقاومتی که خواست و عقیده مقام معظم رهبری است تحقق یابد و این میسر نمی شود جز با همدلی مردم و مسئولین. توفیق عمویی نیز که از فرهنگیان خوشنام بخش و نماینده تشکل های مردم نهاد در بخش دلوار است گفت باید اندیشه ای نو بر تحول بخش و شهرستان داشت و از مدت 20 ساله فعالیت خود در حوزه تشکلات مردم نهاد سخن گفت و بیان کرد یکی از گامهایی که در این حوزه و در بخش دلوار خصوصاً روستاهای جنوبی برداشته ایم ترمیم بخشی از شبکه آبرسانی بوده که با قدمت بیش از 25 سال فرسوده شده بود و هم اکنون بحث فرهنگ سازی تفکیک زباله ها از مبدأ در روستاها را در دستور کارمان داریم . همچنین کمپینی تحت عنوان کمپین سازمان مردم نهاد راه انداخته ایم که امیدواریم مردم و مسئولین به این کمپین کمک کنند تا به توسعه زیر ساخت های منطقه رونق بیشتری بخشیده شود.
 
 
 
و آخرین میهمانی که پشت تریبون به ایراد سخرانی پرداخت دهدشتی فرماندار تنگستان بود که ضمن بیان مواردی که از شاخص های توسعه ای در بخش و شهرستان بوده است نوید این را داد که موارد زیر مد نظر بنده به عنوان فرماندار تنگستان است:
 
1) توسعه منطقه نمونه گردشگری دلوار  2) پیگیری موضوع منطقه نمونه گردشگری دلارام   3) حل مشکلات آب بخش خصوصاً روستاهای جنوبی 4) تعریض جاده ساحلی به غیر از اتوبان
5) آبشیرین کن دلوار که تا اواسط و یا اواخر مهرماه امسال عملیات اجرائی آن آغاز می گردد
6) مخزن ذخیره آب دلوار که تا هفته دولت سال آینده آماده بهره برداری می گردد
7) بلوار خلیج فارس که در هفته دولت افتتاح می گردد
وی در مورد اثبات رعایت عدالت بین بخش مرکزی و بخش دلوار گفت در تخصیص اعتبارات نشان داده و ثابت می کنم. و آخر کلام اینکه در هر فضای رسانه ای تا می توانید من مسئول را نقد کنید و مرتباً مقاله بنویسید و ما را به حرکت وا دارید.
واما چراها و ایراداتی که بر این همایش وارد شده بود که بعضاً در حین مراسم و مواردی نیز پس از آن و در فضاهای مختلف مطرح شد.
1) چرا این همایش در روزهای واپسین خدمت بخشدار دلوار آقای رستمی اتفاق افتاد
2) چرا در اين همایش از مجری توانائي استفاده نشده بود که سوتی های متعددی از جمله اینکه در دعوت از بخشدار به جایگاه سخرانی عنوان کردند بخشدار محترم و منتخب و در دعوت از آقای نعمتی رئیس شورای اسلامی شهر دلوار ، عنوان رئیس شورای بخش استفاده کردند و در دعوت از منتخبین مدرسه محمدی بوالخیر عنوان سید محمدی استفاده کردند که عنوانی   متعارف نبوده است
3) چرا به خشایار خلیلی که الحق و الانصاف در عین سادگی و شیریني کلام ، به موارد خاص و ویژه ای پرداختند زمان بیشتری ندادند
4) چرا از دهیاران احدي به نمایندگی دعوت نکردند
5) چرا از روستاهای شمالي  بخش.كسبي را به عنوان سخنران دعوت نکردند
6) ملاک گزینش فرهیختگان چه بوده است درحالی که فردی در این جمعیت حاضر بود که نه تنها فرهیخته نبود و نه از بخش ، شهرستان ، استان بلکه حتی ایرانی هم نبوده که سوال ایجاد شده این بود که اگر جمع حاضر نخبگان هستند ایشان در چه زمینه ای نخبه بوده و هستند
7) چرا بخشدار دلوار در متنی که تحت عنوان تقدیر از شرکت کننده گان در رسانه ها درج کرده بودند و به ذکر اسامی افراد پرداخته بودند نام برخي از مسئولین که اتفاقاً سخنران همایش هم بودند را بیان نکرده بودند
8) چرا امام جمعه محترم بخش در این همایش حضور نیافته بودند؟
9) چرا آقای حاجی نژاد که به عنوان نماینده فرهنگیان برگزیده شده بود بیش از آنکه به مشکلات بخش آموزش و پرورش بپردازد موارد اسکله ، گمرک و ته لنجی را مطرح کردند و منتقدین بیان می داشتند که چون ایشان خود لنجدار هستند و به این مقوله تعلق خاطر بیشتری داشتند و بهتر بود به عنوان نماینده لنجداران معرفی می شدند.
10) چرا باید در یک مراسم اینچنینی بیش از حد به تعارفات و تعريف و تمجيد هم می پرداختند؟
 توضیح صفیر دلوار:.1- قبل از درج این مطلب در مورد موضوع بند (6) تحقیق کرده و مشخص گردید که قادرعلی کارگر پیر و محترم افغانی سرزده وارد سالن شده و نشسته و به صورت ناخوانده حضور یافته بوده است و مدعو نبوده اگرچه بعضاً به شوخی عنوان کرده بودند که شاید ایشان منتخب و نماینده کرزای بوده است نیز ذهنیت ها حکایت از آن دارد که شاید کسی عمداً و به قصد ضربه زدن و خدشه وارد کردن به همایش و به نوعی گزک دست دیگران دادن این پیرمرد شریف را به این مراسم هدایت کرده باشند . 2- در مورد  بند (3) حضار در مراسم در واکاوی و بررسی موضوعات مطرح شده توسط نمایندگان اقشار ، ذهنیت بیشتری متوجه محبت های خشایار خلیلی نمایده صنعتگران بود.
 
 
 


  حسن شوركي. فرماندار تنگستان. دهدشتي. بخشدار دلوار. رستمي.
شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
safiredelvar@yahoo.com
info@safiredelvar.ir
مرتبط باموضوع

[ پنجشنبه، 8 تير ماه، 1396 ]

آفرین بر سفیرانی که مایه عزت و افتخار استان بوشهر خصوصا دلوار شدید.

[ سه شنبه، 9 آذر ماه، 1395 ]

از وكيل محترم و موكلين محترم عذرخواهي كرده و عرض ميكنم كه وكيل شما.......و اما وكيل من

[ دوشنبه، 3 آبان ماه، 1395 ]

بازتاب هشدار «حاج قاسم» به آل خلیفه/ روسیه: صبر ما درباره سوریه حدی دارد

[ سه شنبه، 1 تير ماه، 1395 ]

خدمت شهرداري اهرم به ثبت كنندگان اينترنتي سرشماري نفوس و مسكن

[ چهارشنبه، 7 مهر ماه، 1395 ]

وزرای دادگستری و اقتصاد برای پاسخگویی راجع به حساب‌های بانکی قوه قضاییه به مجلس می‌آیند

[ جمعه، 12 آذر ماه، 1395 ]

تصاویر/ ازدواج یک اعدامی در زندان

[ دوشنبه، 7 تير ماه، 1395 ]

گزارش تصویري سی و ششمین سالگرد اولین شهید پاسدار استان بوشهر

[ جمعه، 7 آبان ماه، 1395 ]

هشدار سردار پاکپور به کردستان عراق

[ دوشنبه، 7 تير ماه، 1395 ]

پيام مدير عامل شركت پژوهشي شهرياران به مناسبت برپائي سالگرد اولين نماز جمعه در شهر دلوار

[ دوشنبه، 19 تير ماه، 1396 ]

نظر 
کد امنیتی

کد امنیتی