پایگاه خبری تحلیلی صفیر دلوار

Safire Delvar News Agency

  تاریخ انتشار : سه شنبه، 15 تير ماه، 1395 

برگرد لئو، پیش از آنکه دیگر خیلی دیر شده باشد

با کلاه و عینک آفتابی و ریش هایی که در حال پرپشت شدن هستند، مسی این روزها در باهاماس سعی در استتار خود از مردم دنیا دارد، گویی هرگز وجود نداشته است.

مسی اینگونه همراه با دو فرزندش در هتل آتلانتینس منطقه ناسائوی باهاماس دیده شده است. لئو می داند که نمی تواند به هیچ طریقی خود را از در هیچ منطقه ای پنهان کند اما حداقل اینگونه قصد دارد روزهایش را در بی خبری کامل پشت سر بگذارد. او البته تا به امروز که نتوانسته در این امر توفیقی پیدا کند و تقریبا ریز به ریز فعالیت های روزانه او را می توان در شبکه های اجتماعی مشاهده کرد.

 

بله، یک هفته پس از اعلام خداحافظی او از فوتبال ملی، هر حرکت و هر سیگنال او به طرق مختلف تعبیر شده است. در واقع در آخرین ساعات روز گذشته این خبر همه جا پخش شد که مسی تصمیم خود برای وداع با فوتبال ملی را تغییر داده و زودتر از آنچه پیش بینی می شد به تیم ملی(آرژانتین) باز خواهد گشت و کمی بعد از قول اطرافیان او عنوان شد که این ها همه گمانه زنی هستند و اینکه لئو فعلا تنها به گذراندن تعطیلات در کنار خانواده اش فکر می کند اما این یک واقعیت است که مسی باید در مورد تصمیم نهایی خود تعجیل به خرج دهد و او این را خوب می داند؛ چرا که تقویم پیش روی تیم ملی آرژانتین( در راه جام جهانی روسیه) تا پایان سال 2016، سخت، دشوار و قابل تامل است.

 

 

اگر آنطور که خیلی ها فکر می کنند، مسی تصمیم بگیرد که تمام مدت باقیمانده تا پایان سال 2016 را صرف تفکر و تعمق در مورد خداحافظی از تیم ملی کند، بازهم کسی به او خرده نخواهد گرفت اما واضح است که این تاخیر می تواند عواقبی منفی نیز در پی داشته باشد.

آرژانتین 6 بازی تعیین کننده در راه جام جهانی روسیه تا پایان 2016 پیش رو دارد. دیدار با اروگوئه، پاراگوئه، برزیل و کلمبیا از جمله سخت ترین این بازی ها هستند. به این هم توجه داشته باشید که در این دوره شاهد پیچیده ترین و نزدیک ترین مرحله مقدماتی جام جهانی در تاریخ آمریکای جنوبی هستیم و فاصله تیم ها در جدول بسیار اندک است که همین مساله اوضاع را برای آرژانتین در صورت غیبت مسی دشوارتر از همیشه می کند.

 

آرژانتین در 4 بازی ابتدایی خود در دور مقدماتی جام جهانی روسیه، مسی را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت و حاصل کار این تیم یک برد، دو شکست و یک تساوی بود اما با بازگشت مسی، آلبی سلسته موفق به پیروزی بر شیلی و بولیوی شد و این نشان می دهد که آرژانتین بدون مسی برای کسب سه امتیازها تا چه اندازه مشکل دارد.

 

 

آرژانتینی ها و خود مسی به خوبی می دانند که روند سه یا چهار بازی بدون پیروزی می تواند چه عواقبی در چنین جدول سخت و فشرده ای در پی داشته باشد و حتی ممکن است باعث عدم راهیابی آرژانتین به جام جهانی و بروز یک فاجعه شود.

 

شکی بر این نیست که در ذهن مسی حتی با وجود خداحافظی، حضور در جام جهانی 2018 وجود دارد و یک 2016 بدون حضور در بازی های ملی می تواند برای آرژانتین بهای سنگینی در پی داشته باشد.

در سوی مقابل لئو می تواند تنها از حضور در دو بازی بعدی آرژانتین در ماه سپتامبر صرفنطر کرده و ماه اکتبر به تیم ملی بازگردد. آرژانتین به مسی پیش از اینکه بحرانی به وقوع بپیوندد نیازمند است؛ پیش از آنکه دیگر خیلی دیر شده باشد.

 

سرجیو مافی: OLE

ترجمه: رضا سیف

 

 

  
شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید.
safiredelvar@yahoo.com
info@safiredelvar.ir
مرتبط باموضوع
صعود عجیب رونالدو و رفقا در ضیافت پنالتی‌ها/ وداع لواندوفسکی با جام +تصاویر

[ جمعه، 11 تير ماه، 1395 ]

نظر منصوریان عوض شد؛ چشمک استقلال به جباری و منتظری

[ سه شنبه، 1 تير ماه، 1395 ]

امیری: با منصوریان از این به بعد فقط دوست و برادر هستم/به قلبم گوش کردم

[ شنبه، 22 خرداد ماه، 1395 ]

رونالدو: تماشای اشک های مسی دردآور بود

[ سه شنبه، 15 تير ماه، 1395 ]

جلسه 100 ساعته تاج با کی‌روش برای حل مشکلات تیم ملی!

[ شنبه، 22 خرداد ماه، 1395 ]

اژدهای ولز، تیم دوم رنکینگ فیفا را بلعید/دوئل گرت بیل و رونالدو در پای فینال

[ شنبه، 12 تير ماه، 1395 ]

مدیران بانک ملی و سازمان مالیاتی،حضور در استقلال را نپذیرفتند

[ سه شنبه، 25 خرداد ماه، 1395 ]

ناراحتی عالیشاه از پرسپولیسی ها او را به استقلال نزدیک تر کرده؟

[ يكشنبه، 23 خرداد ماه، 1395 ]

وقتی علی منصوریان پدیده خودش را رد کرد!

[ يكشنبه، 23 خرداد ماه، 1395 ]

8 بازیکن در فهرست مازاد سپاهان

[ يكشنبه، 23 خرداد ماه، 1395 ]

نظر 
کد امنیتی

کد امنیتی